MasterBudowa

Magazyn Budowlany

 W łazience używana jest duża ilość wody, dlatego powinniśmy zadbać o szczególnie trwałą i dokładnie wykonaną izolację przeciwwilgociową ścian i podłóg. Wyjątkowej uwagi wymagają okolice wann i brodzików, ze względu częste rozlewanie się wody w ich rejonie. Odpowiednie zabezpieczenie hydroizolacyjne zapobiegnie powstawaniu pleśni i nieestetycznych plam na powierzchniach, odpadaniu płytek oraz niebezpiecznemu zawilgoceniu głębszych warstw budynku, w tym nieprzewidzianego zalania mieszkań zlokalizowanych poniżej naszego. Obecnie na rynku jest dostępny duży wybór różnorodnych preparatów, do wykonania izolacji wybranego rodzaju powierzchni.

Folia w płynie

     Jednym z popularniejszych produktów jest folia w płynie, wyprodukowana z użyciem żywic syntetycznych. Jest ona wyjątkowo prosta w użyciu, wystarczy wymieszać zawartość opakowania i równomiernie dwukrotnie pokryć nią wybrany obszar za pomocą pędzla lub wałka. Istotne jest rozprowadzanie drugiej warstwy prostopadle do pierwszej, co zapewni maksymalne zabezpieczenie podłóg i ścian. Folia nadaje się do większości powierzchni, takich jak beton, tynki i wylewki cementowe, tynki gipsowe oraz płyty karton-gips. Jest cienka i elastyczna, dość szybko schnie oraz doskonale chroni przed wilgocią.

Zaprawy hydroizolacyjne

     Są wykonywane na bazie cementu. Skutecznie uszczelniają wybrane strefy, a dzięki swoim właściwością mają szerokie zastosowanie nie tylko w łazience, nadając się na wszystkie typy podłoża. Po wymieszaniu zaprawy z wodą lub płynem dyspersyjnym należy nakładać ją pędzlem lub pacą w dwóch warstwach rozprowadzanych na krzyż, co jeszcze zwiększy jej właściwości.

Masy uszczelniające

     Łączą w sobie cechy poprzednich preparatów, będąc mieszanką żywic syntetycznych i zaprawy cementowej. Są gęściejsze niż folia w płynie, nadają się na powierzchnie mineralne, do stosowania pod płytki bądź kamień naturalny – zależnie od wybranej odmiany produktu. Można je nakładać pędzlem, pacą lub w niektórych przypadkach po – rozcieńczeniu wodą – metodą natryskową. Co istotne, nie powinny być stosowane w przypadku ogrzewania podłogowego, gdyż pod wpływem temperatury tracą swoje właściwości hydroizolacyjne.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.