MasterBudowa

Magazyn Budowlany

    Na wszystkich dachach znajdują się pewne newralgiczne miejsca, bardzo podatne na przecieki. Należy je wówczas uszczelnić obróbkami blacharskimi, a także specjalnymi klejami, taśmami czy masami dekarskimi. Woda potrafi przenikać nawet w niezwykle małe szczeliny. Istnieje wiele przyczyn przeciekania, przeważnie jednak jest ono wynikiem źle położonego pokrycia, uszkodzenia folii dachowej i niepoprawnie uszczelnionego okna dachowego.

 W jaki sposób zlokalizować przeciek na dachu?

    Sygnałem nieszczelności dachu, nie jest tylko kapiąca z sufitu woda, ale także wilgoć oraz pleśń. Aby, zlokalizować miejsce przecieku, należy uważnie przyjrzeć się pokryciu dachu. Punkt można znaleźć bezpośrednio na strychu, po wewnętrznej stronie połaci. Na początku warto sprawdzić wszystkie podatne na przecieki miejsca takie jak połączenia połaci, rejon kominów, okien połaciowych czy wszelkiego rodzaju załamania.

Sposób na nieszczelne miejsca w dachu

    Nawet w przypadku, gdy uszkodzonych na dachu miejsc jest sporo, nie ma konieczności wymieniania całej powłoki dachowej. Do uszczelnienia dachu idealnie nadaje się warstwa nylonu, nakładana w sposób bezpośredni na stare pokrycie. Materiał ten spełni funkcję uszczelniającą, a oprócz tego poprawi stan wizualny starego dachu. Takie rozwiązanie polecane jest zwłaszcza przy dachach papowych. Kiedy papa stopiła się, spękała od gorących temperatur, położony na nią nylon, doskonale uszczelni dach. Nylon to szybki i dosyć tani sposób na naprawę przeciekającego dachu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.